FACEBOOK

header ads

Sukienka dwuwarstwowa :)Po zamówieniu tkanin z Supertkaniny, wpadłam w trans szycia, nawet nie chowałam materiałów do szafki, leżały porozkładane po pokoju, potrzeba patrzenia się na nie i cieszenia oka, była większa od wrażenia nieładu. 
Na pierwszy rzut poszła dzianina dwuwarstwowa TKANINA, poddałam ją w pierwszej kolejności dekatyzacji: pranie, suszenie w suszarce, żelazko parowe. Ale jest odporna na wszystko, nie skurczyła się, nie poszczępiły się boki, nie rozwarstwiła się. 
Rewelacja!!! Delikatna, miła, ciepła. 
Model sukienki pochodzi z Burdy, przerobiłam go odrobinę, ponieważ materiał zamówiłam na tunikę, mała ilość tkaniny nie wystarczyła na wszystkie detale wybranego modelu, czyli długie i szerokie rękawy, musiały iść w odstawkę i poczekać na szycie kolejnego modelu, który powtórzę oraz odpowiednia długość, czego do końca nie żałowałam i nie żałuję bo po mimo mody ja świadomie z niej rezygnuję, zrezygnowałam również z dekoltu w serek, zastępując go golfem i przód dopasowałam zaszewkami na dole góry.
 Moim zwyczajem nie wszywałam zamka, jeżeli  da się tego uniknąć, podszewkę użyłam lekko się rozciągającą i wszyłam ją tylko na dole.
Jedno popłudnie szycia w międzyczasie inne obowiązki, sukienka gotowa. 
Najbardziej jestem zadowolona z tego materiału, dawno mi tak nie spasował, kolorystycznie i gatunkowo. Szczerze mogę polecić fason i materiał.


Burda 8/2019 
Dzianina dwuwarstwowa 1,6 m
Podszewka 0,60 m
Czarna dzianina wiskozowa 0,25 m

Publikowanie komentarza

0 Komentarze