FACEBOOK

header ads

Świątecznie, a może sylwestrowo?

           Czarna koronka lekko błyszcząca, zdjęcia tego nie pokazują tak dokładnie, ale materiał mnie zachwycił, chciałam coś wyjściowego, święta, sylwester i karnawał są okazją na założenie takiej sukienki.
            Moja sukienka jest bardzo prosta, przy takiej koronce nie mogłam sobie pozwolić na zbyt wymyślną formę, jako podszewkę dodałam cienką dzianinę wiskozową w kolorze czarnym, koronka też jest lekko elastyczna, więc nie było potrzeby wszywać zamka, co bardzo mnie ucieszyło bo ułatwiło i skróciło czas pracy. 
           Nie miałam problemów z uszyciem sukienki, przy tak prostej formie nawet początkująca krawcowa poradzi sobie bez problemów. Dekolt wykończyłam kamieniami, czasami coś tam doszywam, później odpruwam, mam ich kilka kolorów w zapasie i tak się nimi bawię. Czy zostaną ? Trudno powiedzieć. 
           Model sukienki w Burdzie jest bez rękawów, ale ja uznałam, że tak będzie bardziej praktycznie i doszyłam rękawy. Kolejna sukienka jaką szykuję na karnawał jest bez rękawów, wkrótce na blogu.
          Koronkę i podszewkę przy dekolcie połączyłam skośną taśmą atłasową, wywijając ją do środka i przyszywając ręcznie do dzianiny, tak aby nie połączyć dzianiny z koronką. Udało się i wszystko wygląda tak jak zaplanowałam. 


Burda 5/2010
Model 109

Koronka 1,5 metra
Dzianina wiskozowa na podszewkę 1 metr
Skośna taśma atłasowa 1 metr
10 ozdobnych czarnych kamieni.Publikowanie komentarza

3 Komentarze

  1. Przepraszam wszystkich, ale moje komentarze z wszystkich postów w dziwny sposób zostały usunięte, nie jestem w stanie ich przywrócić, przykro mi bardzo, ale sama jestem zaskoczona jak to się stało nie ma i już. :) Trudno, odnowić się nie da. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna sukienka. Idealny klasyk, pasuje i na sylwestra i na święta :) idealna :)

    OdpowiedzUsuń